Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
1.5kmh
90 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Bujar Kapexhiu ‘kërcënon’ Mustafa Nanon: Nëse më fyen gjënë e shenjtë, unë të vras!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

778939a461474a95977a34430e5660bf

Karikaturisti Bujar Kapexhiu ka tronditur sot me deklaratën e tij në emisionin ‘open’, ku gjatë debatit për islamofobinë, referuar ngjarjeve të fundit në Francë dhe përplasjes Macron-Erdogan, iu drejtua Mustafa Nanos duke i thënë: Nëse do të më fyesh në gjënë e shenjtë Nano, unë ty të vras.

Menjëherë Eni Vasili iu drejtua Kapexhiut duke i thënë se “nuk do të lejoj në studion time deklarata të tilla”.

Kapexhiu shtoi se nuk mund të vendoset një shenjt në një pozicion denigrues dhe se kush është ateist, “le ta mbajë për vete, por s’ka pse fyen të tjerët”.

“Nëse Muçi e quan veten ateist, un këtyre i them të pafe, le të mbajë atë të tijën dhe nuk ka pse të fyej nj të shenjtë që e duan ët tjerët. Mos e  vendos në pozicione denigruese. Karikaturistët francezë marrin guximin dhe e vizatojnë në karikaturë, por  pranojmë këtë, por mos e vendos në situata të turpshme”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img