Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Buckingham publikon foto të varrit të Mbretëreshës Elisabeth në Kështjellën Windsor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pallati Buckingham ka publikuar foton e parë të varrit të Mbretëreshës, ku ajo është varrosur së bashku me prindërit e saj, Mbretëreshën Elizabeth, Mbretin George VI dhe bashkëshortin e saj, Princin Philip, Duka i Edinburgut.

“Një fotografi është publikuar sot e gurit të librit të instaluar tani në Kapelën Përkujtimore të Mbretit George VI, pas varrimit të Madhërisë së Saj Mbretëreshës Elizabeth. Kapela Përkujtimore e Mbretit George VI ndodhet brenda mureve të kapelës së Shën Gjergjit, Ëindsor”, thuhet ndër të tjera në një postim në llogarinë zyrtare të familjes mbretërore në Instagram.

Emri i Elizabeth duket i gdhendur me shkronja ari në pllakën e gurit të zi në Belgjikë. Në të njëjtën pllakë janë shkruar emrat e prindërve të George VI dhe Elizabeth si dhe bashkëshortit të saj Princ Philip.

 

Më shumë
spot_img


spot_img