Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Brohoritma dhe duartrokitje/ Braçe publikon VIDEON e shpëtimit të 25-vjeçarit në Thumanë: Shqipëria nuk dorëzohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendës-kryeministri Erion Braçe ka publikuar videon e momentit kur u shpëtua 25-vjeçari Saimir Gregu nga rrënojat e një banese në Thumanë.

Sapo është liruar nga rrënojat, ekipi i shpëtimit ka shpërthyer në brohoritma dhe duartrokitje. Prej orësh ata po mundoheshin të nxirrinin të riun dhe babin e tij Pëllumbin nga gërmadhat, por shpëtimi i këtij të fundit nuk ka përfunduar akoma.

Pëllumb Gregu ka dhënë shenja jete që gjatë orëve të paradites dhe shpresohet të dalë i gjallë prej andej.

“Gjalle, gjalle!

Gjalle ne Thumane!

Edhe nje jete me shume e shpetuar!

#NUKDOREZOHETSHQIPERIA”, shkruan Braçe në Instagram.

LEXO EDHE: Një njeri, nën rrënoja komunikon me ekipet e shpëtimit: JAM GJALLE, më nxirrni prej këtu (HISTORIA PREKËSE- 2 nën rrënoja- VIDEO)

LEXO EDHE: DËSHMITË RRËQETHËSE NGA THUMANA/ “O shpirt i motrës o Pëllumb, si s’të pashë njëherë”, motra qan live…familjarët raportojnë njerëz nën rrënoja

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img