Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Britanikët i japin shqiptares Mirela Sula çmimin ‘’Gruaja Frymëzuese 2015’’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4266125ec7b6b8846ec74aa85bb5a3fa

E palodhur, e suksesshme dhe shumë frymëzuese. Shqiptarja Mirela Sula, vlerësohet me çmimin ‘’Gruaja Frymëzuese 2015’’ nga britanikët.

Britanikët vlerësojnë Sulën për faktin se edhe pse ka vetëm 3 vjet që jeton në Londër, ajo arriti një sukses shumë të madh, duke frymëzuar shumë gra të botës që jetojnë në Londër për të arritur sukses në jetën e tyre.

“Miq të dashur ju falenderoj nga zemra për mbështetjen tuaj. Këtë çmim nuk do ta kisha marrë dot pa ju. Mirënjohje të thellë! Ky çmim u takon të gjitha grave shqiptare që kane marrë kurajon të mbijetojnë në këtë botë të ashpër me fuqinë dhe energjinë që kanë brenda vetes. Bekime për të gjithë ju!”, shkruan Sula.

“ Inspiration Awards for Women’’, i dha kështu psikologes shqiptare, e cila punon në “Women’s Solace Aid”. Sula u vlerësua edhe për botimin e shumë librave, organizimin e aktiviteteve siç ishte konferenca e këtij viti si dhe editimin e revistës “Migrant Woman”, në Londër.

 

LEXO EDHE: NJE GRUA SHQIPTARE EMIGRANTE NE LONDER

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img