Britania zbulon datën dhe orën kur do të largohet nga BE

Publikuar tek: bota, më 16:33 10-11-2017 Britania zbulon datën dhe orën kur do të largohet nga BE

Britania zbuloi datën dhe orën kur nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit Europian.

Kryeministrja Theresa May dhe ministrat  e saj kanë deklaruar se në 29 mars 2019 në orën 11:00 të darkës së kësaj mbrëmje, Britania do të pushojë së qenuri pjesë e BE-së.

Ministrat kanë kërkuar që kjo të paraqitet si Akt në Parlament, ç’ka e bën ligjërisht të detyrueshëm faktin e largimit.

Më herët Anglia votoi për “Brexit” me 53.5 % ata që deshën largimin e vendit nga BE dhe 46.6% të atyre që kërkuan të qëndrojnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Facebook merr masa, ja çfarë ndodh nëse publikoni foto me përmbajtje pornografike
Makina përplas qëllimisht studentët në Francë, 3 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.013699054718018
array(1) { ["section"]=> string(62) "britania-zbulon-daten-dhe-oren-kur-do-te-largohet-nga-be-99089" }