Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Britania regjistron shumë viktima nga Covid-19, Italia mbetet po njësoj, Meksika në ALARM (TABELA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

73ff8383551bc70186c075c6f7d4a592

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve nga koronavirusi në disa vende kryesore të botës.

Sakaq, në Mbretërinë e Bashkuar së fundmi janë shënuar 149 viktima, duke e çuar në 43.230 numrin total të jetëve të humbura. Me 1118 infeksionet e reja, numri i përgjithshëm i të prekurve me këtë virus ka shkuar në 307.980.

Sakaq, në Itali shifrat e viktimave prej ditësh mbeten të ngjashme dhe pa shumë ulje-ngritje. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 34 viktima, duke e çuar në 34.678 numrin total të jetëve të humbura. Me 296 rastet e reja, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 239.706. gjithsej në Itali janë 186.725.

Shteti i cili momentalisht paraqet një situatë të rënduar për shkak të koronavirusit është Meksika. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 947 viktima, duke e çuar në 24.324 numrin total, ndërsa gjithsej deri më tani janë infektuar 196.847 persona.  

tab.JPG

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img