Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Britania refuzon faturën 100 miliard euro për daljen nga BE

Lajme të ngjashëm

Britania e Madhe nuk do të paguajë faturën prej 100 miliard  euro për t’u larguar nga Bashkimi Evropian, kështu u shpreh sekrtari anglez për çështjen e “brexit”, David Davis. Këtë qëndrim të Britanisë Davis  e bëri të ditur gjatë një emisioni televiziv, ku shtoi se Britania i ka shlyer të gjitha detyrimet e saj, ndërsa BE, jo.

“Këto nuk janë negociata. Ata kërkojnë se çfarë duan dhe ne kërkojmë atë që duam ne,” u shpreh David Davis.

Ndërkohë, BBC bëri të ditur se nga ana e tyre zyrëtarët e Bashkimit Evropian nuk do të hyjnë në asnjë negociatë pa u paguar fatura 100 milion euroshe nga Britania. 

Më shumë