Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Britania numëron qindra viktima nga Covid-19, Rusia mban rekord për numrin e të infekturve në 24 orë (SHIFRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2dc19bb7ab4b19224956d8739637a39d

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar dhe Rusi.

Vendi ishullor gjatë 24 orëve të fundit shënoi 346 viktima, duke e çuar në 31.587 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Ndërkohë 3896 rastet e reja e kanë çuar numrin total të të prekurve në 215.260.

Nga ana tjetër, Rusia ka marrë revansh përsa i përket shifrave. Të vdekurit në 24 po rriten çdo ditë, ndërsa numri i të infektuarve prej më shumë se 1 jave shkon në 10 mijë. Rusia ka në total 1827 viktima dhe 198.676 të infektuar.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img