Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Britania merr masa drastike për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, qytetarët që gënjejnë dënohen me 10 vite burg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f667667144115093fbcfd388154d8fe5

Britania e Madhe ka marrë një vendim drastik për sa i përket parandalimit të përhapjes së COVID-19.

Ministri i Shëndetësisë Matt Hancock njoftoi ditën e sotme se udhëtarët që do të gënjejnë nëse kanë qenë në zonat e nxehta të COVID-19 do të dënohen me 10 vite burg.

Sipas tij, këto masa do të zgjasin deri në vjeshtë, ndërsa konfirmoi se personat që duan të hyjnë në Britani duhet të bëjnë 3 teste të koronavirusit, një para nisjes dhe dy gjatë periudhës së izolimit.

Gjithashtu do të ketë gjoba të majme pë rata që nuk respektojnë karantinën, pasi do të dënohen me 10 mijë paund.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img