Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Britania e quajti të zgjedhurin e Rusisë për të qeverisur pas pushtimit, reagon Murayev: Ukraina ka nevojë për lider të ri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-politikani Yevhen Murayev, të cilin Britania e quajti si të zgjedhurin e Kremlinit për të qeverisur Ukrainën pas një sulmi ushtarak, ka reaguar në Facebook duke thënë se vendi ka nevojë për lider të ri.

Më herët, Murayev hodhi poshtë pretendimet e Britanisë përmes një postimi në Facebook, ku ai bëri thirrje për t’i dhënë fund ndarjes së Ukrainës në politikanë pro-perëndimorë dhe pro-rusë.

“Koha e politikanëve pro-perëndimorë dhe pro-rusë në Ukrainë ka ikur përgjithmonë”, tha ai.

“Ukraina ka nevojë për politikanë të rinj, politika e të cilëve do të bazohet vetëm në parimet e interesave kombëtare të Ukrainës dhe popullit ukrainas.”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img