Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
8 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Britania e Madhe fillon testimin e ilaçit të ri, të jep imunitet të menjëhershëm ndaj COVID-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

32d467c780d3689aff35009119af1677

Në Britaninë e Madhe ka filluar testimi i një ilaçi të ri, i cili mendohet se do t’u japë njerëzve imunitet të menjëhershëm ndaj koronavirusit.

Mediikamenti i zhvilluar nga Kolegji Universitar Spitalor i Londrës krijon imunitet të menjëhershëm dhe mund të kryhet si trajtim emergjence te pacientët e shtruar në spitale.

Ky medikament mund të prodhojë antitrupa për një periudhë nga 6 deri në 12 muaj, ndërkohë që nëse aprovohet, do të përdoret te personat që janë infektuar në javën e fundit.

“Avantazhi i këtij ilaçi është që të garanton antitrupa të menjëhershëm”, shpjegon virologia, Katherine Houlihan.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img