Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Britania e Madhe dhe Japonia ndalojnë importin e arit rus

spot_img

Lajme të ngjashëm

Britania e Madhe, Shtetet e Bashkuara, Kanadaja dhe Japonia do të ndalojnë importet e arit rus, si pjesë e sanksioneve të reja kundër Rusisë në përgjigje të pushtimit të saj në Ukrainë.

 Lajmi u bë  me dije para samitit të G7 që fillon pas disa orësh në Gjermani.

albsig

“Këto masa do të godasin drejtpërdrejt oligarkët rusë dhe do të sulmojnë zemrën e makinës luftarake të Putinit”, tha kryeministri britanik Boris Johnson.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img