Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Britania e Madhe dhe Irlanda goditen nga stuhia “Barra”, ndërpritet energjia në disa rajone

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Stuhia “Barra” ka goditur Britaninë e Madhe dhe Irlandën me erëra të forta, shi të dendur dhe madje edhe borë, ndërsa autoritetet kanë paralajmëruar për stuhi edhe në pjesën më të madhe të Anglisë, Uellsit dhe Irlandës së Veriut.

Erërat e forta, reshjet e denduar të dëborës shkaktuan ndërprerjen e energjisë elektrike në disa rajone.

Rrëshqitje dherash u regjistruan në Devon jugor në Angli dhe ishullin Sherkin në jugperëndim të Irlandës dhe gati 40 alarme për përmbytje u dhanë përpara stuhisë. Ardhja e dimrit “po kërcënon” shkatërrime të mëtejshme në disa pjesë të Britanisë që sapo kishin përfunduar riparimin e dëmeve të shkaktuara nga stuhia Arwen në fund të nëntorit.

Në Irlandë, autoritetet paralajmëruan se 56,000 shtëpi janë aktualisht pa energji dhe mund të mos rilidhet për disa ditë radhazi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img