Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Britania ASHPËRSON sërish masat, njerëzit mund të dalin nga shtëpia vetëm një herë në javë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c1215fe8ae9af7450bf584212ab70a4c

Britania e Madhe ka ashpërsuar masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Sipas njoftimit nga mediat e huaja, njerëzit mund të largohen nga shtëpitë e tyre vetëm një herë në javë, duke pasur një arsye të fortë.

Ndërsa rastet e koronavirusit vazhdojnë të rriten në pjesën më të madhe të vendit, qeveria po shikon forcimin e rregullave për të ulur infeksionet.

Ndërsa i gjithë vendi është bllokuar, britanikëve u është thënë që të qëndrojnë në shtëpi, të paktën deri nga mesi i shkurtit. Por, mendohet se këto masa mund të qëndrojnë në fuqi deri në fund të marsit.

Disa masa më të rrepta që po shikohen mund të nënkuptojnë ndalimin e daljes, mbylljen e çerdheve, bërjen e detyrueshme të maskave të fytyrës në të gjitha zonat e jashtme të ngarkuara dhe ushtrimet e kufizuara në një orë.

Më shumë

spot_img
spot_img