Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Brisida Shehaj për largimin e Bashës: Ka dështuar politikisht, Berisha ka bazën e partisë me vete

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetarja e LSI për Tiranën, Brisida Shehaj, komentoi dorëheqjen e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD, duke  thënë se ai dhe grupi i tij janë të dështuar politkish.

Ajo u shpreh në një intervistë në “Syri Tv” se ish-kryeministri Sali Berisha ka mbi 70% të bazës së partisë me vete.

“Berisha tani i ka të gjitha. Në finale do mbizotërojë demokracia, edhe pse jemi në Rilindje, jemi gati gati në komunizëm që e quajmë Rilindje. Do mbijetojë më i forti, që ka bazën dhe ka votat”, tha Shehaj.

Ditën e djeshme Lulzim Basha deklaroi dorëheqjen nga drejtii PD, duke u shprehur se bëri një hap pas, por  megjithatë shtoi se do të vazhdojë të kontribuojë për ringritjen e PD-së.

Më shumë
spot_img
spot_img