Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Brisida Shehaj konfirmon pjesëmarrjen në protestën e 7 korrikut: Do jemi të gjithë aty

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetarja e LSI-së në Tiranë, Brisida Shehaj, ka treguar se edhe ajo do të marrë pjesë në protestën e 7 korrikut, që do të organizohet nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ajo u shpreh e sigurt se pjesëmarrja do të jetë e lartë dhe se të gjithë duhet të protestojnë përtej politikë.

albsig

“Mendoj se të protestuari është civilizim e ne do të mësojmë të protestojmë përtej politikës. Njerëzit e kanë humbur shpresën dhe nuk dalin të protestojnë, por mua realisht më janë mbushur sytë me lot kur pashë fillimin e protestës që dolën për çmimet, që pati një masivitet të frikshëm. Shpresoj që mos të jetë shumë e largët koha që shqiptarët të mblidhen dhe të protestojnë pa i thërritur politika. Shpresoj që të ketë shumë pjesëmarrje dhe jam e bindur që do të ketë shumë pjesëmarrje më datë 7, 07 ora 19:00. Ne do të jemi të gjithë aty” tha Shehaj për “Oraneës”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img