Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Briken Calja, i katërti në botë në Lojërat Olimpike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Briken Calja garoi ditën e sotme në peshëngritje duke zënë vendin e 4-të në Lojërat Olimpike të Tokyo 2020.

Peshëngritësi kuqezi arriti totalin 341 kg në dygarësh në stilin e shtytjes dhe shkëputjes, ndërsa për një kg humbi shansin për të marrë vendin e 3-të dhe medaljen e bronztë.

Lidhur me këtë paraqitje të Briken Caljes kanë reaguar edhe presidenti llir Meta dhe Kryeminsitri Edi Rama.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img