Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Breshëri sa një kokërr vezë dëmton qytetin, thyen xhamat e shtëpive dhe prish të mbjellat (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

47e8e28ca775f77e23cf4ef5eee5e90c

Një qytet në Kinë është përfshirë  nga një stuhi e madhe breshëri.

Stuhia zgjati rreth 20 minuta  por ajo që ishte shumë e çuditshme ishin kokrrat e breshërit që mund të krahasoheshin pa frikë me madhësinë e një kokrre vezë.

Kjo stuhi solli shumë dëmtime nëpër makina si dhe u thyerje xhamash nëper banesa.

Stuhia në qytetin Jinping solli ndalimin e qarkullimit të makinave si dhe pati shumë dëmtime në zonat bujqësore duke u prishur të mbjellat.

Deri më tani nuk janë raportuar viktima në njerëz.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img