Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Breshëri sa një “kokërr arre” dëmton agrumet e fermerëve në Konispol (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Konispoli është përfshirë sot nga një stuhi e fuqishme shiu, e shoqëruar dhe me reshje breshëri.

Reshje kanë vijuar për rreth 40 minuta, të cilat kanë shkaktuar përmbyje në tokat bujqësore. Banorët kanë shprehur shqetësimin se breshëri, me madhësinë e “një kokrre arre” u ka dëmtuar kulturat bujqësore.

Autoritetet përkatëse ende nuk kanë një bilanc të saktë për dëmet e shkaktuara nga shiu dhe breshëri.

Më shumë


spot_img

spot_img