Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Breshëri dëmton të mbjellat e fermerëve në Shkodër, preken 350 hektarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Breshëri që zbardhi Shkodrën mëngjesin e sotëm ka shkaktuar dëme të mëdha në kulturat bujqësore.

Raportohet se dëmet më të mëdha janë shkaktuar në Njësinë Administrative të Gurit të Zi, por edhe në zonat përreth, në një sipërfaqe që arrin në 350 hektarë.

Grupet në territor kanë evidentuar dëme në kultura bujqësore si perime fushe, duhan, pemë frutore, ullishte, vreshta dhe agrume.

Më shumë

spot_img
spot_img