Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Breshër e vetëtima, në pak minuta përmbytet Tirana

spot_img

Lajme të ngjashëm

Meteorologët kishin paralajmëruar se ditën e djeshme rreshjet e shiut do të ishin prezent në gjithë territorin e vendit.

Në Tiranë përveç rreshjeve të shiut janë vënë re dhe rreshje breshëri. Dhe pse jemi në muajin gusht dhe disa orë më herët temperaturat ishin mbi 30 gradë celcius, duket se kapriçot e kohës kalojnë çdo kufij.

Vetëm me disa minuta shi, rrugët e Tiranës janë përmbytur, duke i kapur qytetarët dhe shoferët të papërgatitur. Duket se vapa shkoi me gushtin dhe shumë shpejt temperaturat e ulta do t’i zënë vendin temperaturave disa gradë mbi normale. Kështu që para se të dilni nga shtëpia mos harroni të merrni një çadër me vete.

Ndërkohë Policia Rrugore i ka bërë apel qytetarëve të bëjnë kujdes në qarkullim, pasi në disa segmente janë hasur vështirësi për shkak të përmbytjeve./Newsbomb.al

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img