Hapësire reklamuese

Politikë

Brenda kantierit të Kampusit të ri të Forcave të Armatosura, Rama poston pamjet

Shkruar nga Newsbomb
Brenda kantierit të Kampusit të ri të Forcave të Armatosura,

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga kaniteri i Kampusit të ri të Akademisë së Forcave të Armatosura. Në llogarinë e tij në “ Facebook”, kreu i qeverisë shkruan se ky kampus është duke u ndërtuar sipas modelit West Point, i cili njihet dhe për standartet e larta akademike.

Ky model sipas Ramës do të sigurojë mjediset dhe infrastrukturën e nevojshme për arsimimin dinjitoz të studentëve.

“Kantieri i Kampusit të ri të Akademisë së Forcave të Armatosura sipas modelit Ëest Point që njihet për standardet e larta akademike, që do të sigurojë mjediset dhe infrastrukturën e nevojshme për arsimimin dinjitoz të studentëve mbi fusha të ndryshme të shkencave ushtarake”, shkruan Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese