Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Bregu-Topalli-Selami “sulmuan” Bashën, Lubonja zbulon sekretin e madh. Kush janë palët e treta?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa ditë më parë deputetët Jozefina Topalli, Majlinda Bregu dhe Eduart Selami dolën kundër vendimit të liderit të PD-së Lulzim Basha për të braktisur zgjedhjet e 18 qershorit nëse nuk krijohet një qeveri teknike.

Këtë konflikt brenda PD-së e ka komentuar edhe analisti Fatos Lubonja i ftuar në studion e lajmeve në “News 24”. Lubonja ngre dyshime se kjo lëvizje e 3 deputetëve mund të jetë e porositur nga palë të treta.

“Zërat kundër janë normale, kur udhëhiqen nga bindjet e tyre dhe jo për hesap të të tretëve se kështu nuk ka kredibilitet. Zërat që kanë dalë brenda PD, mund të konsiderohen normal në një parti, por kam hijen e dyshimit se punojnë për një palë të tretë. Se edhe kur u zgjodh presidenti i kaluar u blenë ca deputetë, njihet kjo histori në vendin tonë”,­ thotë analisti.

Më shumë

spot_img