Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
16 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

“Bregdeti ynë” nuk ndalet, IKMT rinis aksionin në Radhimë, shemben disa objekte pa leje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon aksionin për prishjen e objekteve pa leje që janë ndërtuar përgjatë vijës bregdetare në plazhet e jugut.

Sot, IKMTka vijuar aksionin për shëmbjen e disa bizneseve pa leje në zonën e Radhimës. Kreu i IKMT në Vlorë, Simbol Pazaj është shprehur se se do prishen objektet që ishte marrur vendimi për tu shembur, por që u pezullua për shkak të sezonit turistik.

“Aksioni ka rinisur dje dhe do vijojmë me prishjen e objekteve që kanë patur vendim prishje më parë, por u ndal aksioni për shkak të sezonit turistik. Me subjektet është gjetur gjuha e mirëkuptimit, nuk ka patur probleme. U kemi lënë kohë që të heqin objekte që kanë brenda bizneseve dhe urojmë që operacioni të përfundojë me sukses”, tha Pazaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img