Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

“Bregdeti ynë” nuk ndalet, IKMT aksion në Radhimë, shemben disa objekte pa leje

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit vijon aksionin për prishjen e objekteve pa leje që janë ndërtuar përgjatë vijës bregdetare në plazhet e jugut. Sot, IKMT ështe duke shembur lokalet dhe ndërtesat pa leje në zonën e Radhimës.

Edhe dy ditë më parë ministri Bledi Çuçi ka reaguar për aksionin dhe ka thënë se ai nuk do të ndalet.

“Bregdeti ynë” filloi në qershor në zonën e Velipojës dhe në disa plazhe të tjera, por u ndërpre përkohësisht për shkak të sezonit të verës. Prej ditësh aksioni i Policisë dhe IKMT ka nisur dhe do të shtrihet në të gjithë territorin.

Video nga operacioni i IKMT sot në Radhimë:

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img