Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Bregdeti ynë”, Çuçi publikon video nga prishja e ndërtesave pa leje në Ksamil dhe Velipojë: Operacioni do të vijojë përgjatë gjithë vijës bregdetare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka reaguar për aksionin e nisur nga IKMT për shembjen e ndërimeve pa leje në Ksamil e Velipojë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai publikon një video gjatë prishjes së ndërtimeve dhe shkruan se operacioni do të vijojë përgjatë gjithë vijës bregdetare, për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për të vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit.

“Ka nisur në Ksamil e Velipojë shembja e ndërtimeve pa leje. Operacioni “Bregdeti Ynë” do të vijojë përgjatë gjithë vijës bregdetare, për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për të vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit,” shkruan Çuçi në postimin e tij.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img