Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Breg më breg”, Italia shkatërron rrjetin e trafikut ndërkombëtar të drogës, 13 në pranga

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është finalizuar sot më 1 janar operacioni anti-drogë nga sektotri i anti-mafias në bashkëpunim me prokurorët e Barit dhe policinë e Foggias duke dhënë masën parandaluese për 13 persona për veprën penale trafik ndërkombëtar droge.

albsig

spring

Hetimet nisën në vitin 2014 dhe autoritetet italiane arritën të zbulojnë rrjetin e trafikantëve të përbërë nga disa shtetas italianë të cilët kishin lidhje të ngushta me trafikantët shqiptarë që siguronin sasi të mëdha droge, shkruan Newsbomb.al.

Më shumë se 1000 kilogram kanabis dhe armë zjarri janë sekuestruar gjatë dy viteve të fundit ndërsa në pranga kanë rënë shtetasit shqiptarë I.S i datëlindjes 1990, R.L dhe F.L respektivisht babë e bir me lidhje të forta me krerët e narkotrafikut në Shqipëri. /Newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img