Tirana
broken clouds
12 ° C
12 °
12 °
82 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
9 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Brazili i gjunjëzuar nga Covid, çdo 30 sekonda vdes një person

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Brazili është një nga vendet më të prekura nga Covid-19 në të gjithë botën. Shifrat atje janë të frikshme, edhe për shkak të mungesës së stafeve mjekësore dhe infrastrukturës së duhur spitalore.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar mbi 67 mijë të prekur me covid, duke e çuar në gati 13 milionë numrin total të të prekurve që nga fillimi i pandemisë.

Sa i takon numrit të viktimave, janë 2647 në vetëm 24 orë, me një mesatare prej 2 viktimash në minutë. Struktura spitalore momentalisht në Brazil është në kolaps total.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img