Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
45 %
5.1kmh
75 %
Mar
18 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
13 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Brataj thirrje partive politike: Tregoni kujdes dhe zbatoni rregullat anti-Covid, edhe ata që kanë marrë vaksinën janë të rrezikuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefi i Urgjencës Kombëtare Skëndër Brataj u ka bërë thirrje partive politike që të zbatojnë rregullat anti-COVID gjatë fushatës elektorale.

Sipas Bratajt kujdes duhet të tregojnë edhe personat që kanë marrë vaksinën, pasi prapë janë të rrezikuar.

“Numri i vizitave për Covid ka rënë, nga 60% që ka patur Tirana, tani është afërsisht i njëjtë me atë të qarqeve të tjera. Edhe numri i të shtruarve në spitale është ulur. Listës së qyteteve që përmendëm herën e fundit janë shtuar 2 fshatrat e tjera. Duke parë që edhe pse indikatorët janë në rënie, përhapja e infeksionit në këto zona duhet të tregohen të kujdesshme, duhet të kenë parasysh që edhe pse kanë marrë vaksinën prapë janë të rrezikuar, sidomos partitë politike iu bëj thirrje të kenë kujdes dhe të zbatojnë  rregullat anti-Covid”,  u shpreh Brataj.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit