Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Braktisi vajzën 17 vjeçare në Kosovë, arrestohet gruaja 50 vjeçare nga Kukësi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

98308f3af08efbdeb305e6526d772756

Një grua 50 vjeçe është arrestuar pasi ka braktisur fëmijën e saj në Kosovë.

Bëhet me dije se është proceduar penalisht shtetësja Sh. B., 50 vjeçe, banuese në Kukës.

Procedimi ndaj saj filloi pasi ka braktisur në Kosovë, vajzë e saj të mitur 17 vjeçe.

Falë bashkëpunimit të DVP Kukës dhe Policisë Kufitare Morinë me Policinë e Kosovës është bërë i mundur lokalizimi, gjetja dhe kthimi i 17-vjeçares në Shqipëri.

Njoftimi i policisë:

Procedohet penalisht një shtetase, për veprën penale “Braktisja e të miturit”.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në DVP Kukës proceduan në gjendje të lirë shtetasen Sh. B., 50 vjeçe, banuese në Kukës.

Procedimi ndaj saj filloi pasi ka braktisur në Kosovë, vajzë e saj të mitur 17 vjeçe.

Falë bashkëpunimit të DVP Kukës dhe Policisë Kufitare Morinë me Policinë e Kosovës është bërë i mundur lokalizimi, gjetja dhe kthimi i 17-vjeçares në Shqipëri.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Polica e Kukësit apelon për të gjithë shtetasit që të mos braktisin fëmijët në vende të tjera, për asnjë lloj arsyeje, pasi për çdo rast do identifikohen dhe ndëshkohen personat përgjegjës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img