Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

“Braktisi Arbër Paplekajn”, Bardhi “flakë për flakë” me Berishën: O babi i Zenit, prit të mbarojnë hetimet! Unë nuk mohoj askënd

spot_img

Lajme të ngjashëm

I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i deputetit të PD-së, Gazment Bardhit, pas akuzave të bëra nga ish-kryeministri, Sali Berisha, ndaj tij për ngjarjen e Elbasanit ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani.

Gjatë fjalës së tij Berisha akuzoi Bardhin se braktisi Arbër Paplekajn, i cili ishte pjesë e strukturës për mbrojtjen e votës, për arsye që të mbyllej hetimi dhe të shpëtonte vetem.

Përmes një postimi në “Twitter”, Bardhi i ka kthyer përgjigje ish-kryeministrit duke i kërkuar që të presë përfundimin e hetimeve dhe për të kuptuar se ai nuk braktis askënd.

“Babi Zenit” të pres me qetësi përfundimin e hetimit, dhe do kuptojë që unë as braktisë e as mohoj askënd. Ai duhet të ndjehet i turpëruar që barazoi sakrificën e demokratëve me Bandat e Elbasanit. Unë nuk jam “Babi i Zenit”, që nuk e njeh baxhanakun e tij për të mbrojtur Zenin!”, shkruan Bardhi.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img