Hapësire reklamuese

Bota

Braktiset projekti për “Urën kopsht” në Londër, "kulti i kotësisë"

Shkruar nga Newsbomb

Projekti i urës së kopshtit, i cili kur u prezantua nga ish kryetari i Bashkisë së Londrës Xhorxh Osborne u kritikua shumë, mesa duket nuk do të realizohet.

Projekti i urës që do të lidhte dy lagjet më të pasura të Londrës, u konsiderua si i padobishmë dhe i ekszagjeruar, madje disa kritike e kishin pagëzuar me emrin “kulti kotësisë”.

Ura ishte konsideruar si e tepërt dhe një obejkt narcizist që nuk do i sillte ndonjë dobi qytetit, shkruan the Guardian.

Në fillim kur ura u prezantua nga ish kryebashkiaku i Londrës Osborne dhe arkitekti Thomas Heatherwick, u gjykua se mund të kishte një kosto prej 50 milon paundësh.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese