Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Braimllari thirrje qytetarëve: Në 6 Mars votoni kandidatët e “Shtëpisë së Lirisë” ose të Ramës e Bashës që kanë vetëm interesin personal!

Shkruar nga Newsbomb
Braimllari thirrje qytetarëve: Në 6 Mars votoni kandidatët e

Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari ka bërë me dije se ka firmosur dokumentacionin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për kandidimin e kandidatëve të “Shtëpisë së Lirisë” për zgjedhjet vendore të 6 Marsit.

Braimllari shkruan se kandidatët e “Shtëpisë së Lirisë” janë të gjithë kandidatë të zgjedhur nga anëtarësia e Partisë Demokratike, përmes primareve të organizuara nga Komisioni i Rithemelimit të PD. LSI dhe PDK. Sipas tij qytetarët kanë dy alternativa: të votojnë për koalicionin ose të votojnë kandidatët e Ramës dhe Bashës që kanë vetëm interesin personal.

Postimi i plotë i Braimllarit:

Kam firmosur sot me pergjegjesi te plote dokumentacionin e dorezuar ne KQZ per kandidimin e kandidateve te Shtepise se Lirise per zgjedhjet vendore te 6 Marsit.Kandidatet e Shtepise se Lirise jane te gjithe kandidate te zgjedhur nga anetaresia e partise demokratike, permes primareve te organizuara nga Komisioni i Rithemelimit te PD. LSI dhe PDK, i ka mundesuar mbeshtetjen formale kandidimin ne menyre qe qytetaret e 6 Bashkive te kene mundesine te votojne nje kandidat qe perfaqeson opoziten e vertete.Zgjedhjet jane ne 6 Mars, qytetaret kane dy alternative:

vote per Opoziten (Shtepia e Lirise) qe perfaqesone interesin e opozites se vertete

ose Kandidatet e Rames dhe kunat-opozites Basha-Bardhi qe mision te vetem kane interesin personal.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese