Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Braçes “s’i ndahet shpirti” nga shalqiri, poston foto nga parcelat e Divjakës: Produkt me zemër, mund e djersë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe ka promovuar sërish sot shalqirin e Divjakës, për të cilin shprehet se është një produkt i përfituar në sajë të mundit dhe sakrificës.

Ai ka ndarë disa foto në Facebook, ku duket shalqiri i prodhuar në fshatin Sulzotaj, nga fermeri Lutfi Kasmi.

Sipas Braçes ky produkt është prodhuar me mund, djersë e sakrificë për t’u  eskportuar në të gjitha qytetet e tjera  të vendit.

“NE SULZOTAJ,

TEK LUFTI KASMI DHE TOKAT E TIJ!

SHALQI SI QEMOTI!

Pune, mund, djerse, sakrifice,

te gjitha tek ky produkt me zemer!”, shkruan Braçe në Facebook.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img