Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Braçes ‘nuk i del e keqja’ me Jugun dhe sugjeron vendpushimin e radhës: Sa të ngrihen nervat në Palasë e Jalë…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

54150478c0fad6995bb078b4c5140712

Zv. kryeministri Erion Braçe ka disa ditë që i sugjeron shqiptarëve destiniacione të ndryshme për pushime, duke diferencuar Jugun për shkak të luksit.

Pas qytetit të Belshit, sot ai i fton të gjithë në Divjakë, konkretisht në Lagunën e Karavastës.

Braçe i udhëzon qyttetarët që kur të jenë rrugës të ndalin edhe në Manastirin e Ardencës në Lushnjë.

Dje Braçe pati edhe një ‘përplasje‘ me kryeministrin Rama, pasi ky i fundit reklamonte Vunon, ndërsa ai Jugun e quan një vend, ku të ngrihen nervat.

Postimi i plotë:

#EDIELL

#NEKOLONJELUSHNJE

#NEKARAVASTADIVJAKE

Diell ka perseri, vapa sapo ka nisur;

Keshtu qe perfito edhe nje here e beje te dielen tende ndryshe!

Vizito dy pasuri te jashtezakonshme te religjionit e kultures shqiptare, qyteterimit tone;

Sa te te ngrihen nervat ne Palase e Jale me sqetullcantat apo shikimevengerit, me mire mbush shpirtin, mendjen, ne #MANASTIRINEARDENICES dhe #KISHENEKARAVASTASE.

Degjo, meso, shiko, pyet e merr pergjigje, ndiz nje qiri per vete e te dashurit e tu!

Me beso eshte krejt tjeter gje!

Nise ne manastirin e Ardenices ne Kolonje/Lushnje, te con autostrada aty, ngjitu siper ne nje koder pishash dhe e dallon lehtesisht nga arkitektura;

Pastaj kthehu pas, tek Pushimi i Shoferit merr majtas drejt deri ne fshatin Gur, aty merr majtas perseri e vijon drejt per ne Karavasta/DIVJAKE, rruga te con vete deri tek kisha e kuqe e Shen Thanasit!

Qetesi, paqe, histori, art, qyteterim, BESIM I FORT NE ZOT qysh para 250-300 vitesh!

Nuk jane fshatra, por gjurmet jetike te qyteterimit tone! Pra, vec detit, lagunes, parkut,

kodrave te pyllezuara e me liqene plot, shkoni dhe ne kishat tona!

Nuk je vone tani, per nje ore je ne Kolonje dhe nga aty Karavastaja e Divjaka eshte gjysem ore larg!

Cohu e dil, nese je ne kafe, nisu, eshte e diel, nje nga ditet e mira te Zotit!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img