Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Braçe uron besimtarët: Gëzuar Pashkët, jemi bashkë në vuajtje e shërbim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a30f5d382cfd654ff9265a52e4604329

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë Erion Braçe ka uruar besimtarët katolikë për Festën e Shenjtë të Pashkëve.

Braçe nuk ka lënë pa përmendur mjekët dhe punonjësit që janë në shërbim për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

“GEZUAR #PASHKEN! Cdo shqiptari te krishtere, te besimit katolik, kudo qe ndodhet, dua ti uroj #PASHKEN!

Sakrificat gjithnje kane nje fund te mire, e di qe shume nder ju e pertej jush po vuajne, po sakrifikojne, sherbejne per jeten duke ndihmuar, kuruar e shpetuar jete, njeri tjetrin!

Lutjet e gjithkujt shkojne per ata qe vuajne e per ata qe sherbejne! JEMI BASHKE, NE VUAJTJE E SHERBIM”, shkruan Braçe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img