Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Braçe takon punëtorët në DITËN e tyre: Mezi pres të firmos pagën minimale 400 mijë lekë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punës ka publikuar foto me disa punëtorë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe shkruan se mezi pret që të fimosë pagën minimale 400 mijë lekë, si dhe tatimin zero për pagat deri në 400 mijë.

Ai shton se tatimi zero është në fuqi për biznesin e vogël dhe për të ardhurat e punëtorëve të bujqësisë.

“1 MAJ;

#MEPUNETORET!

Cdo dite, ne #Divjake e ne #Lushnje,

koha e shkuar mire ishte me punetoret-disa prej tyre jane ketu.

Tani, MEZI PRES te firmos per:

PAGEN MINIMALE 400 MIJE LEKE!

TATIMIN ZERO PER PAGAT DERI NE 400 MIJE LEKE!

Nderkohe;

TATIMI ZERO PER FITIMET E BIZNESIT TE VOGEL ESHTE NE FUQI.

TATIMI ZERO PER TE ARDHURAT E PUNETOREVE TE BUJQESISE ESHTE NE FUQI!

#PUNETEMBARE”, shkruan Braçe në Instagram.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img