Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Braçe skeptik për amendimet kushtetuese të PD: Duhet t’i shërbejnë qytetarëve, jo vetëm politikanëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe reagon pas ndryshimeve kushtetuese të propozuara nga Partia Demokratike, për reformën territoriale, atë zgjedhore dhe vetingun e politikanëve.

Braçe shprehet skeptik, duke thënë në një postim në Twiiter, se ndryshimet kushtetuese duhet t’i vlejnë e shërbejnë qytetarëve, e të mos bëhen vetëm për politikanët.

“Kushtetuta e Republikës përmbledh rregulla të përbashkëta të bashkëjetesës së qytetarëve të Republikës, jo të politikanëve të Republikës. Ndryshimi i Kushtetutes duhet ti vlejë, shërbejë qytetarëve, jo vetëm politikanëve”, shprehet Braçe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img