Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Braçe reagon ashpër: Shqipëria, vendi më i tradhëtuar në Europë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b6b7ff2cb660c74b7efb1e2bcb8bf81f

Zëvendës-kryeministri Erion Braçe reagon ashpër pas vendimit të Komisionit Europian për të refuzuar kërkesën e Holandës për rikthimin e regjimit të vizave me Shqipërinë, duke thënë se kjo ishte iniciativë e disa “shqiptarëve të poshtër”.

Braçe shkruan në rrjetet sociale, se Shqipëria është vendi më i tradhëtuar në Europë, nga politikanë dhe për interesa personale e pushteti.

Postimi i Braçes:

Ky vend, SHQIPERIA ESHTE VENDI ME I TRADHETUAR NE KETE CEP TE EVROPES!Nga shqiptaret vete, politikanet me pushtet ose jo, se pari! Lobimi prane nje grupi ekstrem ne parlamentin e Hollandes, pavaresisht qendrimit korrekt e te bazuar ne fakte te Qeverise se Hollandes, ishte pune e ca shqiptareve te poshter. Si perhere, i njejti takem historik; Si perhere, per interesa mirefilli politike, interesa personale pushteti! Ju pata thene; Mendja e poshter e ketyre politikaneve, beri ceshtje “rikthimin e vizave” me qellimin elektoral te ndeshkimit te Partise Socialiste ne mitingjet e dhunes, zgjedhje gjithashtu.

Ja dolen duke lobuar prane nje grupi te vogel ekstremist ne parlamentin e Hollandes; Nuk ja dolen duke vene ne gojen e komisionerit Avramopulos genjeshtra banale per kete ceshtje, madje u pergenjeshtruan publikisht; Nuk ja dolen as ne Komisionin Evropian qe rrezoi kerkesen e Hollandes sot.

Pa diskutim, ne duhet te vazhdojme punen ne te gjitha aspektet qe lidhen me rregjimin e levizjes pa viza, te trajtojme edhe ceshtjet qe u perdoren si arsye per kete histori, te konsolidojme arritjet e ti bejme ato te qendrueshme! Por, keta shqiptaret e poshter qe perdoren Shqiperine, luajten mbi kurriz te shqiptareve te tjere te zakonshem, kaq kollaj duhet ta kalojne?! Une mendoj JO!

Minimalisht duhet te turperohen publikisht! Qe te mos guxojne me! Betejat politike ky takem le ti bej me ne, me dhe ne kurriz te shqiptareve, mos te guxojne me!#RROFTESHQIPERIA.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img