Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Braçe publikon videon dhe akuzon dhëndrin e Berishës me citimin e DASH: I përfshirë në veprime korruptive, përdori pushtetin për të pasuruar familjen dhe aleatët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar në rrjetet sociale një video të shkurtër nga emisioni “Top Story”, ku akuzohet Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish0-kryeministrit Sali Berisha, si i përfshirë në afera korruptive.

Braçe citon edhe fjalët e Departamentit Amerikan të Shtetit për Berishën, ku ish-kryeministri akuzohet për përdorimin e pushtetit për të pasuruar familjen dhe aleatët e tij.

“Per nje GOMAR!

“Sipas dokumentave me firme e vule….. Ai ishte perfshire ne veprime korruptive te tilla si shperdorimi i fondeve publike dhe nderhyrje ne procese publike, perfshire perdorimin e pushtetit per perfitimet e tij, pasuruar aleatet politike dhe familjaret e tij”! Qarte apo jo”, shkruan Braçe.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img