Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Braçe poston foton e qytetarit invalid dhe ngre shqetësimin: A mund ta di pse i hiqet ndihma këtij njeriu? Nëse kështu do një mjek apo zyrtar…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-zv.kryeministri Erion Braçe ka ngritur shqetësimin e një qytetari nga Lushnja, i cili është invalid, por shteti i ka hequr ndihmën sociale. Braçja pyet nëse nuk i takon këtij personi të pamundur, kujt i takon tjetër?

Braçja shprehet se në këtë rast ligji është gabim, duke shtuar se 910 milionë dollarë në vit për shëndetin dhe mbrotjen sociale janë shumë lekë, por që në fakt nuk janë efektivë.

Postimi i plotë i Erion Braçes:

Ky eshte GAZMIR SULA nga fshati Thanasaj, njesia DUSHK/LUSHNJE;

A MUND TE DI UNE PSE KETIJ NJERIU TE PAMUNDUR I HIQET PAKETA HIGJENO SANITARE?!

Eshte invalid i grupit te pare;

Shiheni vete!

I kane thene se nuk te takon?

Vertete? Po kujt i takon nese jo Gazmirit?

Tani;

Nese keshtu thote ligji, atehere ligji eshte gabim; nese keshtu thote cilido udhezim, atehere ai udhezim eshte gabim; por nese keshtu do nje mjek apo cilido zyrtar i shtetit, atehere te gjithe ata nuk duhet te jene me te tille!

JU THASHE DY DITE ME PARE;

910 MILION DOLLARE NE VIT PER SHENDETIN E MIRE SHE MBROJTJEN SOCIALE JANE SHUME LEKE;

POR ATO NUK JANE EFEKTIVE!!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img