Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Braçe nxjerr shalqirin e Lushnjës dhe thumbon tironsit: Ju që hani drona e rrini nëpër aviona, hani ndonjë kokërr, se eksporti vazhdon në të gjithë Europën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka publikuar foto të tjera nga puna e madhe dhe e palodhshme e myzeqarëve që këtë vit vijojnë me eksportë të lartë të shalqirit në të gjithë Europën.

Ai thotë se ekonomia e njerëzve punëtorë, e fermerëve të fushave është prioriteti i tij, ndërsa thumbon tironsit për dronët e avionët.

“Ua thashe kete punen e droneve, avioneve dhe raketave te Tirones dhe me thane: Kur te na mbushet mendja ti bojme do te themi; Deri atehere, na coju nga i koker shalqi te freskohen!”, shkruan Braçe në Facebook.

Postimi i Erion Braçes

Si ishte?

CESHTJE PRIORITETI?!

EKSPORTI NE TE GJITHE EVROPEN VAZHDON!

I kerkoj ndjese te gjithe “intelektualeve te rinj” te Tirones qe hane drona, rrine neper aviona e prodhojne raketa,

por ekonomia e ketyre njerezve te zakonshem eshte prioriteti im!

Lad Xhebexhiu e Ed Halili ne Cerme te Siperme, ekonomine e tyre e kane te lidhur me token e prodhimet e saj; shalqini eshte i ketij sezoni ekonomik.

Dua shume te marrin te ardhurat qe kishin ne plan; te rimbjellin e te ndertojne nje ekonomi te qendrueshme me ne fund ne tokat e tyre!

Ua thashe kete punen e droneve, avioneve dhe raketave te Tirones dhe me thane:

Kur te na mbushet mendja ti bojme do te themi; Deri atehere, na coju nga i koker shalqi te freskohen!

Më shumë

spot_img
spot_img