Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Braçe krenar për shalqirin e Lushnjës: Është me 20-22 lekë, sot dolën jashtë vendit 11.000 kg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Erion Braçe ka treguar me krenari ecurinë e sezonit të shalqirit në vendin tonë, kryesisht në zonën e Lushnjës dhe gjithë Myzeqesë.

Deputeti i qarkut të Fierit ka bërë me dije se janë eksportuar plot 11.000 kilogramë shalqi, me 20-22 lekë/kg.

“Puna e bujqësisë nuk është vetëm punë krahu, por edhe punë agronomi”, shkruan Braçe në facebook.

Ai sqaron dhe qytetarët dhe çështjen e çmimit, duke thënë se ka qenë në terren duke monitoruar çmimet në eksport të 50 eksportuesve më të mëdhenj, përmes faturave në dogana.

Më shumë

spot_img
spot_img