Braçe: Kontrolli Teknik i Automjeteve monopol. Propozova liberalizimin, përgjegjësia i mbetet Ministrisë

Publikuar tek: politike, më 16:17 14-05-2015 Braçe: Kontrolli Teknik i Automjeteve monopol. Propozova liberalizimin, përgjegjësia i mbetet Ministrisë

“Monopoli në shërbimin e Kontrollit Teknik të Automjeteve është i papranueshëm”, shkkruan deputeti i PS Erion Braçe, lidhur me koncesionin e Kontrollit Teknik duke thënë se është një monopol që duhet të liberaliziohet.

“Unë dhe disa kolegët e mi e bëmë detyrën, paraqitëm propozimin për liberalizimin e tij. Tani përgjegjësia është në ministrinë përgjegjëse”, shkruan Braçe.

Braçe shprehet se ka qenë dhe vazhdon të jetë kundër këtij koncesioni dhe thotë se gjatë vitit 2014, kur po votohej Kodi Rrugor, ka paraqitur propozimin për liberalizimin e këtij shërbimi, përgjegjësi që tashmë i mbetet Ministrisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098879337310791
array(1) { ["section"]=> string(107) "brace-kontrolli-teknik-i-automjeteve-monopol-propozova-liberalizimin-pergjegjesia-i-mbetet-ministrise-11166" }