Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Braçe iu vë metrin rrugëve të ndërtuara në Lushnjë: Inxhinierët e Facebook-ut nxijnë pas çdo pune

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv/kryeministri Erion Braçe ka publikuar disa foto nga rrugët e ndërtuara në Lushnje, duke iu përgjigjur kështu qytetarëve që kritikojnë investimet në këtë qytet.

Në këto foto ai është shfaqur me metër në dorë duke treguar gjerësinë e rrugës në Gradishtë dhe Gungas, kërkesë kjo sipas tij e bërë nga kritikët në Facebook.

Sipas tij “inxhinierët e Facebook-ut” nxijnë pas çdo pune dhe plasin pas çdo vepre.

Postimi i plotë i Erion Braçes:  

PUNA VLEN!

NDERI E DINJITETI GJITHASHTU!

FYERJET, SHARJET, MLLEFI, SHPIFJET I KTHEHEN PAS PRURESIT ME TE PARE!;

SIC E KERKON E SIC E MERITON!

Me kerkese te klienteve banale te Facebook, thashe ti ve metrin rrugeve;

Kerkesa erdhi nga ata qe kurre nuk kane bere ndonje pune ne jeten e tyre,

INGJINIERET E FEJSBUKUT, te cilet,

nxijne pas cdo pune, plasin pas cdo vepre!

Ne Gradishte Arteriea Kryesore eshte nga 4.60 deri ne 4.70 METRA;

Ne Gradishte rruget neper lagje te brendeshme te fshatit jane nga

3.80 deri ne 4.20 METRA;

Ne Gungas arteria kryesore dhe unaza qe te con neper lagje te fshatit eshte nga

4.20 deri ne 4.30 METRA!

Pra as 3 e as 3.5 meter!

VO: tani ftoj gjithe INGJINIERET E FEJSBUKUT te udhehequr nge dy Euqenet, keshilltari leqendar i partise qe ka ardhur te ndricoje Myzeqene me injorancen epike te tij dhe Dordomuzin, patjeter Dordomuzin, te shajne e fyejne, rrahin cilindo qe perdor rruget e reja!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img