Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Braçe i revoltuar nxjerr VIDEON: Ky zjarr është i vënë me dorë. Kush e ndezi është kriminel dhe vrasës që do e paguajë!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka reaguar për situatën aktuale në vendin tonë, kryesisht për zonën e Asim Zenelit në Gjirokastër, aty ku dhe mbeti viktimë 64-vjeçari Andrea Haxhiaj.

Braçe thotë se cilido që ka vënë zjarr të qëllimshëm do e paguajë shtrenjtë pasi kjo nuk është një lojë. Numri dy i qeverisë konstaton se në këtë fshat zjarri është vënë me dorë dhe jo nga dielli e temperaturat e larta.

Sot policia arrestoi 3 persona të cilët akuzohen për zjarrvënie të qëllimshme duke shkaktuar shumë dëme materiale.

Reagimi i Braçes

SHIHENI;

KY ZJARR NE ASIM ZENEL ESHTE I VENE ME DORE!

NUK VE DIELLI ZJARR!

ESHTE NJE KRIM I RENDE,

I NDESHKUESHEM!

Te gjitha zjarret ne vend jane vene nga njeriu qe here eshte bari,

here eshte bujk, por ne me te shumten eshte kriminel, i qellimte deri ne vrasje!

POOOO AI QE KA VENE ZJARRIN NE ASIM ZENEL ESHTE VRASES PAS NGJARJES TRAGJIKE!

Policia njoftoi pak me pare per arrestimin e tre zjarrevenesve te qellimte ne jug te vendit;

ILIR SKRAPALLIU-njeri prej zjarrevenesve dhe cilido ai ai duhet te paguajne shtrenjte shkrepesen e blere me te lire qe ndezen!

Ne keto ore kam nje lutje;

MOS E NDIZ ATE SHKREPSE,

NUK ESHTE LOJE, E THJESHTE TA NDEZESH POR ZJARRIN SE KONTROLLON DOT ME FRYME SIC FIJEN E SHKREPESES!

Nderkohe,

pafund mirenjohes per zjarrefikes, rojtare te pyjeve, ushtare e oficere te forcave te armatosura, pilote, punonjes te emergjencave civile, police, vullnetare!

Pune pa cmim!

Më shumë

spot_img