Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Braçe i revoltuar me qytetarët që anashkalojnë masat anti-Covid, i komenton ish-deputetja e PD: Kur s’i respekton Rama se do çik raki në kafe me 20 veta…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

77d60e9430bc9f3689033f02b28071c6

Zv.kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka bërë një shënim në Instagram ku shfaqet tejet i revoltuar me qytetarët që kanë anashkaluar masat anti-Covid, sidomos gjatë festave të fundvitit.

Sipas tij asgjë nuk ka mbaruar dhe të gjithë jemi të rrezikuar njësoj siç ishim më parë nga virusi i rrezikshëm.

Mirëpo në shënimin e tij ka komentuar ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, e cila i vë në dukje mosrespektimin e masave nga vetë kryeministri, i cili dje u pa në Vlorë në një kafene me shumë persona, dhe pa maskë. Nga ana e tij Braçe ende nuk i ka kthyer përgjigje ish-deputetes së PD.

Screenshot_4_copy.jpg

Shkrimi i plotë i Erion Braçes:

Asgje nuk ka mbaruar; jemi te rrezikuar po aq sa me pare nga #coronavirus! Egoizmi idiot dhe toleranca kriminale per cik festa jashte shtepie, cik korce, cik bore, do na godase serish!

Rreziku eshte po me ne, me gjysherit, prinderit e femijet! Nuk iku me vitin 2020!

Boll u sollem sikur nuk ka ndodhur asgje!

1199 nder ta, nder ne qe u shuan prej coronavirusit, jane deshmia me e forte se asgje nuk ka mbaruar e se jemi ne problemi!

Egoizmi yne deri ne papergjegjshmeri ekstreme.

Ajo qe kemi bere ne nderrim te viteve

e ne ditet e para te vitit te ri,

shperfill poshtersisht sakrificat e cdo shqiptari qe degjon e respekton rregullat, bindet e sillet me pergjegjshmeri, sakrificat e cdo mjeku, infermieri, laboranti e farmacisti qe cdo dite e kalon prej 10 muajsh me te infektuar e mes infeksionit duke rrezikuar jeten e tij e te familjes;

Sakrificen e te gjitheve, kujtdo qe po sakrifikon ekonomine e tij, parate e tij ne nje situate ku hapja vlen per punen,

asfare per qefin!

Britania u mbyll dje plotesisht, PLOTESISHT, per here te trete;

Gjermania qendron e mbyllur;

Italia ishte e mbyllur PLOTESISHT dhe mezi po merr fryme duke kombinuar masa me ngjyra etj etj!

Ne qendruam hapur thuajse-mbeti jashte vec jeta e nates, vec festat e nates!

Por e gjitha shfrytezohet keq,

per qef per shume, per para per shume te tjere!

Nderkohe qe kishte e ka nje prioritet;

Hapur per pune e punen, shkollat!

Mbyllur per festat por sfiduar keq nga paligjshmeria e papergjegjshmeria e nje pakice qe i ka dhene statusin vetes te bej si i teket dhe tekat ti kthej ne qef;

Nje pjese edhe prej administrates publike, e cila duhet te ishte shembulli ne respektin ndaj rregullave e ligjit;

Dua shume qe sot te mos jene leshuar neper zyra sic virusi neper festat e tyre private!

Veshtiresia e tre jave qe sapo nisen vjen prej tyre!

Sua kishte kerkush borxh pasojen e merzise nga jeta pa festa nje VIT TE RI;

EGOIZEM NEVERITES!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img