Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Braçe ‘grusht’ të fortë Metës dhe Bashës: Këta sorrat me pushtet i kanë përzënë shqiptarët me PUSHKË (Akuzat)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f3d5f31b74d75e911cf22470bcdd71b4

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka bërë një shkrim me akuza të rënda kundrejt presidentit Ilir Meta dhe kreut të PD Lulzim Basha, të cilët i akuzon se në kohën kur kanë qenë në pushtet janë larguar më shumë shqiptarë nga vendi.

“Këta i kanë përzënë shqiptarët me pushkë”, shkruan Braçe në shkrimin e tij, ndërsa thekson tashmë ata po bërtasin më shumë për zbrazjen e këtij vendi.

POSTIMI I PLOTË I BRAÇES:

KUR SORRAT ME PUSHTET PERZININ SHQIPONJAT NGA SHQIPERIA!

PLOT 354. 000 SHQIPTARE NETO!

E KUPTONI CFARE TMERRI!

Shihini keta ne foto;

Jane ata qe po bertasin me shume per zbrazjen e ketij vendi.

Njeri me poetik se tjetri, flet per fole, shqiponja, kthime patriotike etj,

tjetri simboli i ikjes dhe kthimit vec per tu bere minister, perpjete vetem per tu bere edhe kryeminister!

KANE QENE QE TE DY NE PUSHTET!

Qe prej 2005-ses njeri, prej 2009-tes te dy bashke ne te njejtin pushtet;

Kane patur pergjegjesi te drejtperdrejte ne menaxhimin e vendit, pasurive, puneve, njerezve.

Kater jave me pare, OKB, publikoi raportin per emigrimin dhe nje faqe e posacme i kushtohej SHQIPERISE;

Eshte kjo ne foton e trete.

SHIHENI!

EMIGRACIONI NETO (pra ikjet dhe kthimet) NE VITET 2005-2010 ISHTE:

217. 000 VETE!

EMIGRACIONI NETO (pra ikjet dhe kthimet) NE VITET 2010-2015 ISHTE:

137. 000 VETE!

EMIGRACIONI NETO (pra ikjet dhe kthimet) NE VITET 2015-2020 ISHTE:

70. 000 VETE!

Edhe njehere, numra te OKB, Departamentit te Ceshtjeve Ekonomike e Sociale, Divizioni i Popullsise.

Bejini pak llogarite;

354 mije shqiptare ka qene emigracioni neto ne kohen kur SORRAT ME PUSHTET PERZININ SHQIPONJAT!

70 mije eshte pese vitet e fundit;

Shume jane serish, por jane 5 here me pak se atekohe!

Tani bertitet fort, shume fort,

nga frika se mos dikush kujton qe keta kane qene ne pushtet dhe i kane perzene shqiptaret me avione e anije,

makina e trena, nga ajri, toka e deti;

KETA I KANE PERZENE SHQIPTARET ME PUSHKE!

I QELLUAN NE MES TE BULEVARDIT,

KUSH ISHTE NE SHENJESTER U PUSHKATUA, KUSH SHPETOI IKU DHE ESHTE NE KETO NUMRA!

Patjeter qe do kthehen,

por nuk kane per tu rikthyer ju!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img