Braçe-grekëve: Ne s'jemi si Berisha, nuk e negociojmë interesin kombëtar

Publikuar tek: politike, më 10:55 28-05-2015 Braçe-grekëve: Ne s'jemi si Berisha, nuk e negociojmë interesin kombëtar

Deputeti socialist Erion Braçe ka ironizuar kërkesat e qeverisë greke duke u shprehur se qeveria “Rama” nuk bën të njëjtat gabime, siç bëri Berisha duke i falur fqinjit grek me një firmë ujrat detare. Braçe ironizon duke shkruar se “ndjehet i keqardhur me grekët”.

“Ne nuk jemi Berisha dhe "e drejta ndërkombëtare"nuk është vetem greke! Sa i keqardhur jam që;Greket që qeverisin sot shtetin fqinj e mik,nuk arrijnë të pranojnë se "e drejta ndërkombëtare" nuk është vetëm greke! Por, e prisja terësisht që; Partia e Karamanlisit,partnerit të Sali Berishës në aktin me një shembull të dorëzimit të territorit me një firme, të na tregonte dhe kërkonte "masën" që percaktoi vetë me të, me Sali Berishën dhe Lulzim Bashën” , shkruan Braçe.

Më tej ai thekson: “Zoti Kumucaqis,ne nuk jemi Berisha! Ne nuk e negociojmë interesin kombëtar!!Ndaj nuk rrëshqasim kund!As tek ju!përfundon Braçe postimin në Facebook.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018056869506836
array(1) { ["section"]=> string(76) "brace-grekeve-ne-s-jemi-si-berisha-nuk-e-negociojme-interesin-kombetar-12141" }