Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Botërori i atletikës, ja si po përgatitet kampionja shqiptare Luiza Gega

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kampionati botëror i Atletikës është eventi më i madh sportive që pritet të nis për një javë, ku pjesëmarrës do të jetë edhe një sportist shqiptar. Bëhet fjalë për kampionen shqiptare Luiza Gega, e cila  që shkon me pretendime të larta në këtë kampionat. Për të garatuar një përgatitje sa më të lartë, ateletja shqiptare Luiza Gega, është duke e shvilluar fazën përgatitore në fshatin turistik të Dardhës në Korçë.

Kampionia shqiptare e atletikës shkon me pretendimë të qarta në këtë kompeticion, ku  për garat e mesme dhe të gjata synon podiumin. Gega është e vetmja atlete nga shqiptare, që ka kapur normat për t’u përfaqësuar në kampionatin botëror që zhvillohet në Londër, nga data 4 deri më 13 gusht. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img